~~~~§ Hip Hop Polska §~~~~

Polski Hip Hop Info, dyskusje, biografie itd.


#1 2010-10-09 13:01:34

4boronin

Administrator

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 46
Punktów :   

Fokus

W 1996 roku napisał utwór "Powierzchnie Tnące" i to właśnie po jego wykonaniu w 1998 roku na koncercie w Mikołowie powstała idea Paktofoniki. Spotkali się tam Magik, który z powodu różnicy zdań opuścił Kaliber 44, a także Rahim, który rozstał się ze swoją mikołowską grupą 3 X Klan. Obaj zaakceptowali inicjatywę Fokusa stworzenia trzyosobowego składu – Paktofoniki. W 1998 roku nagrali trzy pierwsze kawałki: Priorytety, Gdyby, Ja to ja, a w 2000 r. Fokus przy współpracy z producentem IGS-em wydał swoją producencką płytę Usta Miasta Kast. Można na niej usłyszeć raperów ze Śląska. 18 grudnia 2000 r. do sklepów trafiła debiutancka płyta Paktofoniki: Kinematografia. Osiem dni po wydaniu płyty samobójstwo popełnił Magik. W czerwcu wydali z Rahimem EP'kę "Jestem Bogiem" poświęconą zmarłemu koledze. W 2002 r. wydali ostatnią płytę Paktofoniki: Archiwum Kinematografii, na której można usłyszeć utwory, które nie weszły na Kinematografię. Także w 2002 r. zawiązał skład ze Śliwką z częstochowskiego Ego wydając album Zawieszeni w czasie i przestrzeni jako Pijani Powietrzem. 21.03.2003 r. odbył się ostatni koncert PFK w Katowickim Spodku, na którym ogłoszono zakończenie działalności zespołu Paktofonika. Następnie wraz z Rahimem i DJ-em Bambusem (nieoficjalnym członkiem Paktofoniki) stworzyli nowy skład o nazwie Pokahontaz, który nagrał dwie płyty: Receptura i R+ (Zremixowana przez DJ-a 5ceta i innych) Receptura która była rozdawana na koncertach. W chwili obecnej Fokus wydał swoją solową płytę "Alfa i Omega" (premiera 17 Listopada 2008 roku). Album poprzedził szereg koncertów promujących płytę. Natomiast prace nad 2-stepowo-drum'n'bassową produkcją brak2sensu (b2s) którą tworzy wraz z DJ-em 5cet zostały przerwane i najprawdopodobniej nie będzie kontynuowany.


http://obrazkowy.esports.pl/rml/rml/fokus.jpg


Hip Hop nie dzieli nas a łączy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl