~~~~§ Hip Hop Polska §~~~~

Polski Hip Hop Info, dyskusje, biografie itd.


#1 2010-10-09 11:47:38

4boronin

Administrator

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 46
Punktów :   

Borixon

Tomasz Borycki pseudonim Borixon a.k.a. Borygo, Rekin, 5 KDM, Borys w skrócie BRX. Obecnie członek kilku formacji m.in.: GibGibon, Bukkake Warriors, LWWL, Camey Sqad i Flahaha.

Raper formacji Wzgórze Ya-Pa 3, z którą to wydał 5 płyt. Przez wiele lat swojej działalności współpracował z większością składów i wykonawców polskiej sceny hip-hop’owej. Swoją karierę rozpoczynał współpracując z Liroyem grając z nim koncerty na trasie albumu „Scyzoryk”. Dołączył do składu WYP3, po odejściu z niego Radoskóra. Razem ze Wzgórzem zagrał ponad 170 koncertów, nagrał albumy „Centrum”, „Trzy”, „Ja Mam To Co Ty”, „Precedens” i „Stara Szkoła Rapu”. We wrześniu 2001 roku ukazał się pierwszy solowy album pod tytułem: „WYP3/Borixon-Kolejna Część”, po czym stworzył jeszcze inne płyty solowe, „Mam 5 Gram”, „Rap Daje Mi Siłę” 2004, „Zacieram Ręce Dzieciak” 2006 oraz wartościowe produkcje „Projekt Hamas”, „Gladiatorzy z Miasta Noży”, „Kielce sie palom”. Borixon grał koncert w Paryżu w klubie ABC Espace, wraz z Noriega i DJ Vip.

W Internecie pojawiły się artykuły mówiące o podobieństwie Borixona do znanego Polskiego polityka Józefa Oleksego. Treścią artykułów było podejrzenie o pokrewieństwie rodzinnym Oleksego i Borixona. Raper twierdzi, że jest w pewien sposób spokrewniony z Oleksym.

Dyskografia

Ze Wzgórzem Ya-Pa-3

* (1997) Centrum
* (1998) Trzy
* (1999) Ja Mam To Co Ty (singiel)
* (2000) Precedens
* (2002) Stara Szkoła Rapu

Albumy solowe

* (2001) WYP3/Borixon-Kolejna Część
* (2002) Mam Pięć Gram
* (2003) Hardkorowa Komercja (Nic Na Prawde)
* (2004) Rap Daje Mi Siłę
* (2006) Zacieram Ręce Dzieciak

Nielegale

* Borixon i Pęku - V-emblematy
* Borixon - Projekt Hamas
* Kielce się Palom (Volum na Full)
* Borixon - Gladiatorzy z Miasta Noży

Z innymi zespołami

* 10 Osób - Wspólna Scena (1997)
* (2002) Gib-Gibon Skład - Borys i Fiodor (2002)
* Lepiej Widoczni, Widocznie Lepsi (Zapowiedź)
* Bukkake Warriors (Zapowiedź)


http://www.hip-hop.pl/news/pic/large/0/9/2/1180441290.jpg


Hip Hop nie dzieli nas a łączy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pltorby papierowe z nadrukiem