~~~~§ Hip Hop Polska §~~~~

Polski Hip Hop Info, dyskusje, biografie itd.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-10-09 12:16:10

4boronin

Administrator

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 46
Punktów :   

Paktofonika

Rok 1998 - Magik odchodzi z legendarnego polskiego squadu Kaliber44 - powód nikomu nie znany. Ale na szczęście jeszcze w tym samym roku Magik po raz kolejny wchodzi na polską scenę muzyczną, tym razem z Rahimem i Fokusem, którego poznał w Mikołowie na konkursie talentów. Właśnie wtedy Fokus składa propozycję stworzenia jednego squad'u. Jego pomysł sie udał, powstaje nowy zespół Paktofonika. Jak się później okazało w Polsce nastaje nowa era - era Paktofoniki.
Początek zapowiadał się obiecująco. Jeszcze w 1998 roku, dokładniej w październiku zostają nagrane trzy kawałki są to ,,Priorytety", ,,Ja To Ja", oraz ,,Gdyby".
Dwa Lata ciężkich prac nie poszły na marne. Wiosną 2000 r. Paktofonika podpisuje kontrakt z Gigant Records, której jednym z szefów był wtedy Gutek. Jak się okazało za jakiś czas, Gutek miał swój udział w jednej z piosenek, dokładniej w refrenie ,,Ja To Ja".Lato 2000 stoi pod znakiem wyjazdu do Niemiec (Witten). Tam zostaje nagrany utwór z ziomkami z Niemiec pt.,,2Kilo" oraz wstąpienie do międzynarodowej organizacji P.R.O.D. Entertaiment.
18.12.2000 r nareszcie ukazuje się płyta Paktofoniki pt. ,,Kinematografia". Krytycy twierdzą, że będzie to sukces na miarę Kalibr'a 44.
26.12.2000 r. Magik odchodzi ... i nie chodzi tu o Paktofonike tylko o cały świat. 6:15 odchodzi najlepszy MC wszechczasów w Polsce Piotr ,,Magik" Łuszcz. To chyba oznacza tylko jedno - koniec PFK.
Jednak ani Rahim ani Fokus nie przestają koncertować. Jak powiedzieli robią to dla fanów i z szacunku do Ś.P.Magik'a. Zostaje jeszcze pytanie to z tekstami, które się nie zmieściły na Kinematografii??. Odpowiedz nadchodzi 25.09.2002 kiedy to  wychodzi druga płyta PFK pod tytułem:,,Archiwum Kinematografii". Ta właśnie płyta była zawdzięczeniem współpracy między ludźmi niemal doskonałymi  (niestety jednego z nich już nie ma). Obecnie Rahim i Fokus mają squad o nazwie Pokahontaz.


http://2.bp.blogspot.com/_12weNvBpFUw/StqJ6uPfprI/AAAAAAAAABo/7UdlZjkOeUw/s640/Paktofonika1.jpg


Hip Hop nie dzieli nas a łączy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl